Wszystko, co musisz wiedzieć o świadectwie energetycznym mieszkania: od A do Z - Budownictwo, architektura

Dodane: 06-03-2024 13:08

ę użytkową oraz oświetlenie. Jest to ważne narzędzie, które pomaga właścicielom i najemcom ocenić, jakie będą koszty eksploatacji danego mieszkania.

Dlaczego świadectwo energetyczne mieszkania jest ważne?

Posiadanie świadectwa energetycznego jest obowiązkowe w momencie sprzedaży, wy

Wszystko, co musisz wiedzieć o świadectwie energetycznym mieszkania: od A do Z - Budownictwo, architektura świadectwo energetyczne mieszkania

Co to jest świadectwo energetyczne mieszkania?

Świadectwo energetyczne mieszkania jest dokumentem, który informuje o efektywności energetycznej budynku. Określa ono zużycie energii na ogrzewanie, wentylację, ciepłą wodnajmu lub budowy nowego mieszkania. Dzięki niemu można dokładnie ocenić, jakie będą koszty związane z eksploatacją mieszkania, a także jakie udogodnienia może ono oferować w zakresie efektywności energetycznej. Dodatkowo, świadectwo energetyczne ma także wpływ na wartość nieruchomości, dlatego warto zadbać o jego aktualność i prawidłowość.

Jak otrzymać świadectwo energetyczne mieszkania?

Świadectwo energetyczne mieszkania może być wydane tylko przez licencjonowanego audytora energetycznego. Proces jego uzyskania polega głównie na przeprowadzeniu audytu budynku, w którym mieszkanie się znajduje. Audytor dokładnie sprawdzi wszelkie parametry techniczne budynku oraz sposób jego użytkowania. Na podstawie zebranych informacji sporządza się dokument, który potwierdza efektywność energetyczną mieszkania i przyznaje mu odpowiednią ocenę. Warto pamiętać, że świadectwo energetyczne jest ważne przez określony czas, dlatego należy regularnie aktualizować jego zawartość, aby mieć pewność, że jest ono wiarygodne i aktualne.


http://budownictwo-architektura.jakubwocial.com.pl/